Zamawianie produktów bezglutenowych online

2021-03-09
Zamawianie produktów bezglutenowych online

Zamawianie towarów i produktów przez Internet to dziś norma, bez której wiele osób nie wyobraża sobie sprawnego funkcjonowania na co dzień. Dotyczy to również żywności bezglutenowej lub sprawdzonych produktów pozwalających bezpiecznie skomponować pełnowartościową dietę dla osób, które zrezygnowały z glutenu.

Żywność bezglutenowa prosto do domu

Co prawda jeszcze kilka dekad temu żywność bezglutenową również trzeba było zamawiać i sprowadzać z ogromnym trudem z zagranicy, ale to nie to samo co obecnie. Dziś, aby kupić szeroką gamę produktów bez glutenu wystarczy kilka kliknięć.

Jeśli korzystamy ze sklepów online lokalnie mamy dwie opcje. Możemy odebrać zamówienie osobiście na miejscu lub wybrać opcję z doręczeniem prosto do domu. Ta wygodna opcja sprawdza się zwłaszcza, gdy dotyczy młodych mam lub osób starszych, którym trudno często z różnych przyczyn dotrzeć do oddalonego czasem o kilka kilometrów sklepu.

Jeśli zamówienie ma trafić do nas z dalszej odległości, oczywistym jest, że jedyną opcją będzie doręczenie. We wszystkich przypadkach wytwórcy, dystrybutorzy dokładnie wiedzą, jak taka żywność bezglutenowa ma być zapakowana, by bezpiecznie trafiła na stół osoby zamawiającej.

Do tego często większe podmioty oferują darmową dostawę od jakiejś kwoty okresowo lub na stałe. Warto sprawdzać i korzystać.

Nic już dziś więc dziwnego, że wybrany chleb czy ciasto bezglutenowe, a nawet pierogi zamówione online będą u nas na rodzinnym przyjęciu dokładnie wtedy i w takiej ilości, jaką chcemy. Wszystko to bez wychodzenia z domu.

Naprawdę z piekarni na stół?

Tak. To możliwe, analizując chociażby specyfikę Zdrowej Michy z Białegostoku. Ta rodzinna piekarnia może być uznana za wzorcową. Jeśli chodzi o wykorzystanie składników do swoich produktów, opiera się o lokalne dobrodziejstwa Podlasia. Do tego działa wykorzystując polskie ziarna, też z własnego przemiału.

To daje pewność kontroli na każdym etapie wytwarzania, a w rezultacie jakość i świeżość każdego produktu dostarczanego do 2 dni od indywidualnego zamówienia. Mogą one więc bardzo szybko trafić prosto na stół. Jeśli chodzi o dokładny termin, wystarczy prześledzić harmonogram dostaw dostępny przy każdym produkcie.
Poszczególne wypieki ze Zdrowej Michy są opatrzone stosownymi certyfikatami i oznaczeniami w tym:

 • Certyfikatem „Przekreślony kłos”,
 • Certyfikatem "Viva dla wegan i wegetarian",
 • Certyfikatem "Produkt polski",
 • Oznaczeniem „Bez laktozy”.

A więc są odpowiednie:

 • Dla osób na diecie bezglutenowej,
 • Dla wegetarian lub wegan,
 • Dla osób z nietolerancją laktozy,
 • Dla osób z nietolerancją białka jaja kurzego.

Rekomenduje się je również diabetykom, osobom z alergiami, nadwrażliwościami. Nie zawierają one zbędnych i niezdrowych dodatków, wypełniaczy oraz polepszaczy.

Aktualnie asortyment tej sprawdzonej rodzinnej piekarni bezglutenowej można znaleźć w blisko 100 miejscach w całej Polsce, w tym w kilkunastu sklepach online. Już dziś można śmiało stwierdzić, że ze względu na coraz większe zainteresowanie zdrową żywnością bezglutenową liczba tych podmiotów będzie rosnąć.

Jak sprawdzić, czy to pewne?

Zanim kupimy żywność bezglutenową w sieci warto:

 • Popytać znajomych, z jakich podmiotów korzystają,
 • Sprawdzić, czy dany sklep jest na listach polecanych przez specjalistów lub dystrybutorów,
 • Przeczytać regulamin, który powinien być dostępny w każdym sklepie online,
 • W razie wątpliwości zadzwonić i dopytać obsługę o interesujące nas kwestie.

W temacie jedzenia, tak jak w przypadku innych produktów, a może jeszcze bardziej ostrożności nigdy dość. Komponując jadłospis z produktów bez glutenu dla osób chorujących na celiakię, nadwrażliwość na gluten czy inne choroby, choćby to była tylko mąka, na pewno nie popełnimy faux pas jeśli poprosimy o certyfikaty, adresy dostawców czy stosowne zaświadczenia.

W momencie kiedy znajdziemy już dobry sklep czy piekarnię bezglutenową, oferujące bezpieczną żywność gluten free - ekologiczną a do tego ze składników najwyższej jakości, często opłaca się zostać stałym klientem takiego podmiotu. Można bowiem zyskać nie tylko sprawdzonego dostawcę, a więc bezpieczeństwo i dobry smak, ale także promocje, punkty lojalnościowe i inne bonusy.

Polecane

pixel