Nasze produkty bezglutenowe z dostawą do Wrocławia

2021-11-16
Nasze produkty bezglutenowe z dostawą do Wrocławia

Prowadząc Bistro Zdrowa Micha spełniamy oczekiwania osób, które szukają produktów bezglutenowych ze sprawdzonych źródeł. W naszym asortymencie charakterystyczny przekreślony kłos oznacza produkty gluten free, co jest potwierdzane regularnymi badaniami w niezależnym laboratorium. Z powodzeniem działamy na rynku lokalnym oraz znacznie dalej dzięki dostępności zakupów online. Jeżeli chcesz złożyć zamówienie z dostawą do Wrocławia – jesteśmy do dyspozycji.

Gdy potrzebujesz więcej naturalnych produktów bezglutenowych

Wiele roślin, owoców, warzyw, wyrobów nabiałowych należy z natury do tej kategorii. Jest w niej także mięso, ryby, oliwy, oleje. Już na tej bazie można z powodzeniem budować pełnowartościową i zdrową dietę. Gdy jednak mowa o zbożach, wybór jest nieco bardziej ograniczony ze względu na alergizujące właściwości ziaren pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta. Te zboża jednak również z powodzeniem można zastąpić.

Do dyspozycji osób zmagających się z celiakią lub określonym rodzajem uczulenia są mąki i kasze gryczane oraz jaglane, mąka ryżowa, owsiana, kokosowa, z ciecierzycy oraz wiele innych. Stanowią one wartościowy zamiennik zarówno w kwestii wartości odżywczych, jak też wpływu na konsystencję, smak i aromat gotowych dań. Odpowiednio przygotowane, zastosowane zgodnie ze sztuką kulinarną, pozwalają zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających Klientów. Najlepszą formą rekomendacji takich produktów są osoby, które regularnie składają u nas takie zamówienia i polecają nas swoim bliskim.

W zgodzie z tradycjami, lecz bez glutenu

Delikatna miękkość, optymalna wilgotność oraz elastyczność tradycyjnego chleba, ciast, pierogów wynika między innymi z zastosowania mąk zawierających gluten, czyli mieszankę białek roślinnych, występujących w podanych wyżej grupach zbóż. Nazwa pochodząca od angielskiego glue oznacza: klej, co jest w pełni uzasadnione właściwościami danej mąki w połączeniu z wodą. Ciasto nabiera charakterystycznej kleistości, staje się sprężyste i gotowe do formowania, a po upieczeniu jest pełne smaku, aromatyczne.

Z takich przyjemności nie muszą obecnie rezygnować osoby dotknięte celiakią, alergią czy nadwrażliwością na omawiany tutaj składnik. Pełnowartościowym zastępstwem są od lat produkty, które stanowią bazę zdrowej, zrównoważonej diety i które znajdziesz także w ofercie Zdrowej Michy. One również zawierają wapń, żelazo, witaminy, białko, błonnik i inne cenne składniki, zatem pomagają uzupełniać ewentualne niedobory.

Odnośnie samych kwestii zdrowotnych – należy odróżnić choroby od reakcji uczuleniowych, dlatego warto wiedzieć, że:

 • nadwrażliwość to określone objawy pojawiające się u osób, które nie są chore na celiakię i nie mają alergii; dolegliwości (ze strony przewodu pokarmowego, skórne, inne) pojawiają się tylko po spożyciu określonych dań i ustępują po ich odstawieniu;
 • alergia jest uczuleniem, rodzajem nietolerancji i może minąć z wiekiem przy zastosowaniu odpowiedniej diety; cechą charakterystyczną jest szybka reakcja organizmu na alergen – może wystąpić już po kilku minutach od spożycia określonych produktów zbożowych,
 • celiakia to choroba genetyczna autoimmunologiczna, w której niewłaściwa dieta ma działanie toksyczne, prowadzi do zaniku kosmków jelita cienkiego, odpowiedzialnych za wchłanianie składników odżywczych; tak w przypadku celiakii jak i powyższych przypadłości, należy przestawić się na naturalne produkty bez glutenu.

Jako miejsce zakupów warto wybierać sklepy i lokale gastronomiczne, w których wypiekanie chleba, ciast, przygotowywanie dań odbywa się w bezpiecznych warunkach. Takim miejscem jest nasza piekarnia bezglutenowa.

Certyfikaty i badania gwarancją jakości

Wiarygodność oferty Zdrowej Michy bazuje na regularnej ocenie przez niezależne laboratorium WESSLING Polska, w którym badane są próbki naszego pieczywa, mąki oraz produktów specjalistycznych gluten free. Wyniki zawartości są zawsze poniżej tzw. granicy wykrywalności, co oznacza, że próbki te nie różnią się od próbek zupełnie pozbawionych tej substancji (zawartość poniżej 5 mg/kg). Są zatem w pełni bezpieczne dla osób z celiakią i innymi rodzajami nietolerancji.

Czystość naszych dań z przekreślonym kłosem potwierdzona jest również w oparciu o współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Stowarzyszenie to udzielania licencji na Znak Przekreślonego Kłosa, działa w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego. Zamawiając nasze produkty do Wrocławia masz więc pewność, że skład pieczywa, pasztetów czy słodyczy jest zatwierdzony przez podmioty godne zaufania.

Postaw na zdrowie i dobrą formę dzięki naturalnym produktom bez glutenu

Taki sposób odżywiania sprzyja zarówno osobom zdrowym, które z określonych przyczyn chcą spróbować nowych propozycji dietetycznych, jak też osobom, dla których zmiana diety jest niezbędna. Brak uczulających składników sprawia, że w rezultacie odczujesz:

 1. ulgę w przypadku problemów trawiennych – to ważne, jeżeli miewasz wzdęcia, nudności, a w bardziej zaawansowanych przypadkach zdarzają Ci się silne bóle brzucha czy biegunki; zmiana diety pozwala na nowo poznać radość smakowania dań;
 2. redukcję objawów skórnych – objawem alergii, nadwrażliwości lub celiakii może być swędzenie, zaczerwienienie skóry, wypryski, dermatozy takie jak tzw. pokrzywka; przestawienie się na naturalne produkty bez glutenu pomoże rozwiązać problem;
 3. poprawę trawienia, lepszą przemianę materii – odpowiednio wyselekcjonowane mąki, kasze zawierają więcej błonnika niż chociażby mąka pszenna, która pozbawiona zostaje cennych wartości w procesie obróbki zbóż; bogata w błonnik jest też na przykład łupina babki jajowatej, stały składnik naszych pierogów;
 4. naturalne wsparcie podczas odchudzania – ma to znaczenie między innymi w przypadku osób, które poza celiakią zmagają się również z chorobą Hashimoto; zmiana diety pozwala zmniejszyć masę ciała, stopniowo redukować nadmiar tkanki tłuszczowej.

Aby powstały dania zgodne z restrykcyjnymi normami, niezbędna jest wiedza doświadczonych dietetyków. Współpracujemy z takimi dietetykami od początku prowadzenia piekarni bezglutenowej Zdrowa Micha.

Dieta od podstaw ze Zdrową Michą

Gotowe produkty z naszego sklepu cieszą się nieustannym zainteresowaniem ze względu na wygodę ich serwowania. Dostępne w poręcznych opakowaniach, bezpiecznych również podczas wysyłki, mogą zachować swoje właściwości na dłużej.

 • Pieczywo bezglutenowe – spośród wielu dostępnych zamienników mąki pszennej czy żytniej wybieramy takie, które równie dobrze sprawdzają się jako składnik ciasta na pieczywo z dodatkiem ziaren czy ziół, jak też w wersji nieco słodszej, czego przykładem jest chleb z żurawiną. Do naszego pieczywa idealnie pasuje dostępny u nas pasztet z soczewicy, fasoli lub kaczki.
 • Chleb bezglutenowy – wybierz chleb bez dodatków lub wzbogacony wspomnianymi wyżej ziołami, żurawiną albo taki, w którego strukturze urozmaiceniem są wyczuwalne delikatne ziarna. Propozycją na specjalne okazje może być chleb okolicznościowy w postaci bochenka, na którym zależnie od okazji możemy z siemienia lnianego usypać serce na wesele, symbole związane z Pierwszą Komunią i wiele innych.
 • Kasze bezglutenowe – z łuskanych ziaren gryki oraz prosa zwyczajnego powstają kasza gryczana i kasza jaglana, które mają wiele zastosowań. My dodajemy je do ciasta na chleb, przykładem jest chleb gryczano-jaglany CZYSTY.
 • Mąka bezglutenowa – z takiej mąki powstaje u nas chleb, ciasta, ciastka, jest ona także składnikiem pierogów. Używamy między innymi mąki ryżowej, jaglanej, gryczanej oraz ziemniaczanej. Bogate w składniki odżywcze, z powodzeniem zastępują tradycyjne mąki zbożowe.

Nasze poszczególne propozycje są dodatkowo odpowiednie dla wegetarian, wegan oraz osób zmagających się z nietolerancją laktozy czy chorujących na cukrzycę. Warto poznać szczegóły sprawdzając skład produktów oraz przypisane im oznaczenia.

Wygoda zamawiania, szybka wysyłka do Wrocławia

Produkty Zdrowa Micha możesz zamówić online z dostawą pod wskazany adres lub do paczkomatu. Zapewniamy szeroki wybór pieczywa, wypieków, smaczne pierogi i pasztety. U nas znak „gluten free” to pewność, że wybierasz dania bezpieczne dla osób z nietolerancją pokarmową. Zamów już teraz, odkrywaj nowe smaki – zapraszamy.

pixel